13.08.2011 01:40 - 3 Кръг на Румънската лига I
Автор: sportzone Категория: Спорт
Прочетен: 537 Коментари: 0 Гласове:
0

Между 12 и 15 август 2011 година ще се проведе третият кръг на румънската лига I.  Вчера  приключиха първите 2 двубоя от него.  Миовени загуби от Астра Плоещ с 0:1 като домакин. Единственото попадение в мача реализира португалският защитник на Астра Бруно Мигел в 21-вата минута. В 90-тата минута на мача червен картон за домакините от Миовени получи Михай Дина, който беше влязъл като резерва двайсетина минути по-рано. Това бе трета поредна загуба за новаците от Миовени за началото на първенството, като с това те се утвърждават като сериозен аутсайдер в лигата. От своя страна пък тима на Астра спечели първи точки именно тук.
В другият двубой от тази вечер зрителите на стадион "Константин Радулеску "в Клуж станаха свидетели на изненада. Местният тим на Клуж Напока, загуби с 0:2 от Газ Метан Медиаш. В герой за гостите се превърна сръбския защитник Зарко Маркович, който отбеляза и двете попадения, съответно в 37-тата и 53-тата минута на мача. Това бе първа загуба за Клуж в този шампионат и първа победа за тима на Газ Метан.
По-късно днес предстоят още 3 двубоя от кръга. Най-интересният от тях е може би от 19:00 часа. Той е между отборите на Динамо Букурещ и Пандури. Динамо започна много силно шампионата с 2 поредни победи, едната от които като гост на Газ Метан с 5:0. Тимът се класира и за плейофния кръг в ЛЕ, където го очаква украинския Ворскла Полтава. От своя страна Пандури стартира с равенство като гост на Чехлаул и победа при домакинството на Брашов. В директните сблъсъци между тези два отбора Динамо има 6 победи, Пандури е с 2, а пет двубоя са завършили наравно.
От 20:15 часа Петролул посреща Рапид Букурещ. Новаците от Петролул започнаха с 4 точки в началото, събрани от победа над Оцелул и равенство като гост на Васлуй. За момента те са една от приятните изненади и на стадион "Глория Бузау" в град Бузау ще се борят, за да продължат добрата форма. Рапид стартира с хубава победа 3:0 над Васлуй , но във втория мач загуби разочароващо от Университатя Клуж. Двата тима са се срещали 20 пъти, като Рапид е с сериозно предимство. (13 победи за тях срещу едва на 3 за Петролул, и 4 ремита)
От 21:30 пък на стадион "Конкордия" новаците от Конкордия посрещат тимът на Васлуй, с Живко Миланов в състава им. В тима на Конкордия пък резервен вратар е опитния Йордан Господинов- бивш играч на Калиакра, Локо Мездра, Славия , Нефтохимик и Левски и Литекс. Домакините почнаха с неприятна загуба като домакин от Спортул, но във втория кръг се пребориха за 0:0 като гост на Оцелул. Васлуй тръгва ужасно тази година. Едва 1 точка от 2 кръга в лигата и безславно отпадане от Твенте за ШЛ. В идния четвъртък тима го очаква домакинство на Спарта Прага от плейофите на ЛЕ. Това е първият мач между двата отбора в историята им.
На 14 август (неделя) има предвидени 2 мача от 3-тия кръг на Лига I. От 18:30 Чехлаул се изправя срещу Оцелул. Две ремита в първите си мачове записаха новаците от Чехлаул и със сигурност ще излязат пределно мотивирани за мача в неделя. Тима на Оцелул пък взе само 1 точка от равенството с Конкордия като домакин. До тук двата тима са се срещали 24 пъти , като Оцелул е с 9 успеха, Чехлаул е с 6, а равенствата между двата тима са 6.
От 20:30 в неделя пък е сблъсъкът между Стяуа и Университатя Клуж. Двубоят ще се играе на стадиона на Астра в Плоещ. Стяуа стартира с реми 1:1 срещу Войнта като гост, но победи с 4:0 Миовени след това. В идния четвъртък тимът ще играе срещу ЦСКА за влизане в групите на ЛЕ. Университатя Клуж започна с 2 хубави победи, но през седмицата загуби в контрола от Лацио с 1:4. 12 са срещите между двата отбора, като Стяуа е с 10 победи , а Университатя с 2.
В понеделник друг от новаците -Войнта Сибиу е домакин на Търну Муреш. Сибиу стартираха добре с равен и победа срещу Астра Плоещ като гост и имат големи шансове срещу Търну, който е считан за един от големите аутсайдери в лигата. За това подсказват и първите две загуби на гостите, съответно с 0:1 от Динамо и 0:2 от Клуж. Двата отбора не са срещали досега.
Кръга затварят Брашов и Спортул от 21:30 в понеделник. Брашов не демонстрира особено добра форма в контролите, но пък започна с успех над Газ Метан. Това са и единствените три точки на тима досега, понеже във втория кръг те загубиха от Пандури. Спортул пък започна с победа над Конкордия и равен с Чехлаул. Балансът е в полза на Брашов , които в 16 мача имат 7 победи срещу 6 за Спортул.
Миовени- Астра Плоещ 0:1
Клуж- Газ Метан 0:2
Динамо Букурещ-Пандури 13.08- 19:00 часа
Петролул- Рапид Букурещ 13.08- 20:15 часа
Конкордия- Васлуй 13.08- 21:30 часа
Чехлаул- Оцелул 14.08- 18:30 часа
Стяуа- Университатя Клуж 14.08- 20:30 часа
Сибиу- Търгу Муреш 15.08- 18:30 часа